دفترخانه عشق
.:: یادمان باشد وقتی ابوبکر نوشت: (ولیکم بعدی عمر) کسی «ولی» را به معنای دوست نگرفت! ::. 
قالب وبلاگ
تبلیغات
نظر سنجی
کدام موضوع وبلاگ را بیشتر می پسندید؟ (میتوانید همزمان چند رای بدهید)


پیتر اوبورن و دیوید موریسون، نویسندگان کتاب جدیدی به نام "توهم خطرناک؛ چرا غرب در مورد برنامه هسته‌ای ایران اشتباه می‌کند" طی مقاله ای به بررسی دروغ هایی که غربی در مورد ایران مطرح می کنند، پرداخت.


جام سیاسی؛ به گزارش سایت رادیو فردا(Radio Farda)، پیتر اوبورن و دیوید موریسون، نویسندگان کتاب جدیدی به نام "توهم خطرناک؛ چرا غرب در مورد برنامه هسته‌ای ایران اشتباه می‌کند"، بر اساس چکیده نظرات خود که در این کتاب مطرح شده در مطلبی در روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف می‌نویسند:

 

بیش از ده سال از اشغال عراق در عملیات نظامی مشترک بریتانیا و آمریکا می‌گذرد، عملیاتی که اکنون اشتباهی فاحش قلمداد می‌شود و یکی از نتایج آن وارد شدن لطمه‌ شدید بر وجهه این دو کشور در جهان اسلام بود. امروزه ما در آستانه تکرار همان اشتباه و این بار در برخورد با برنامه هسته‌ای ایران هستیم.

 

همان دروغ‌ها و اکاذیب که در مورد سلاح‌های تخریب و کشتار جمعی صدام حسین گفته می‌شد این بار در مورد برنامه‌های هسته‌ای ایران منتشر می‌شود و در برخی موارد‌‌ همان افراد دروغ‌های سابق خود را تکرار می‌کنند. چهره‌ای که از ایران در غرب ترسیم می‌شود یک قدرت متجاوز است که تشنه تولید سلاح هسته‌ای و نابودی اسرائیل هستند. اگر چنین چیزهایی در مورد ایران واقعیت داشت، تهدیدهای نظامی غرب و اسرائیل علیه ایران موجه بود اما واقعیت با این تصویر بسیار متفاوت است و پیچیده‌تر از آن چیزی است که به شکلی یک‌جانبه در غرب تبلیغ می‌شود.

 

توصیف ایران به عنوان قدرتی متجاوز و خطرناک تا حد زیادی بر جعل واقعیات یا ناآگاهی مطلق استوار است.

 

برای مثال، بسیاری از سیاستمداران بریتانیایی و رسانه‌های غربی مدعی‌اند که ایران یک برنامه هسته‌ای تسلیحاتی فعال دارد، اما دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا می‌گویند که چنین چیزی وجود ندارد. آنها از زمان انتشار اولین گزارش کامل اطلاعاتی خود در سال ۲۰۰۷ بر این ارزیابی تاکید کرده‌اند. در آن گزارش قید شده بود که حکومت ایران در پاییز سال ۲۰۰۳ برنامه‌های هسته‌ای تسلیحاتی خود را متوقف کرده و تا زمان انتشار گزارش یعنی اواسط سال ۲۰۰۷ این فعالیت‌ها تجدید نشده‌اند. دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل نیز ارزیابی مشابهی دارند. باراک اوباما نیز طی دیدار اخیر خود از اسرائیل گفت که نهادهای امنیتی دو طرف همکاری نزدیکی دارند و در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران بین آنها اختلاف نظر چندانی وجود ندارد.

 

کسی نمی‌تواند با قاطعیت بگوید که حکومت ایران به هیچ وجه در فکر تولید سلاح هسته‌ای نیست، ولی با توجه به بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مخفی کردن چنین فعالیتی کار بسیار دشواری است. اکثر کار‌شناسان معتقدند که در صورت اقدام ایران برای غنی‌سازی مواد هسته‌ای با غلظت تسلیحاتی بازرسان آژانس حتما باخبر خواهند شد.

 

از نگاه ایران برخورد غرب با برنامه هسته‌ای این کشور کاملا ناعادلانه است. ایران که سلاح هسته‌ای ندارد از سوی غرب مورد شدید‌ترین تحریم‌ها قرار می‌گیرد، ولی اسرائیل که صاحب حداقل چهارصد کلاهک هسته‌ای است هر سال حدود سه میلیارد دلار از آمریکا کمک نظامی دریافت می‌کند.

 

حقایق اساسی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران تقریبا همه علنی هستند، ولی محافل سیاسی بریتانیا و رسانه‌های این کشور به این نکات نمی‌پردازند و در نتیجه آن چه در مباحث سیاسی و پوشش رسانه‌ها عنوان می‌شود گمراه‌کننده و در اکثر موارد کاملا دروغ است. حتی رسانه‌های معتبری مثل شبکه خبری بی‌بی‌سی، روزنامه تایمز یا هفته‌نامه اکونومیست در برخی گزارش‌های خود از ایران هسته‌ای یا ایران صاحب قدرت هسته‌ای نام برده‌اند.

 

سیاستمداران بریتانیایی نیز به این جو تبلیغاتی نادرست دامن می‌زنند. سال گذشته فیلیپ هاموند، وزیر دفاع در مصاحبه‌ای مدعی شد که ایران بدون تردید روی تولید سلاح هسته‌ای کار می‌کند. یک چنین اظهار نظرهایی از سوی مقامات ارشد حکومت مسلما به فضای خصومت و تشدید تحریم‌ها علیه ایران کمک می‌کند.

 

در عین حال اکثر رسانه‌های غربی طوری عمل می‌کنند که کاملا با دوره قبل از آغاز عملیات اشغال عراق در سال ۲۰۰۳ شباهت دارد. حتی رسانه‌های جدی و معتبر به جای تجزیه و تحلیل و پرسش در مورد ابعاد مختلف استدلال‌ها برای حمله نظامی عملا به مشوق جنگ بدل شده‌اند.

 

تن ندادن ایران به مذاکره با غرب یکی از نکات مهم و کذب در مورد بحران هسته‌ای ایران است. حکومت ایران بار‌ها نشان داده که حاضر است مذاکره کند. آنها درست پس از حملات تروریستی یازدهم سپتامبر آمادگی برای مذاکره با غرب را نشان دادند. ایران حتی در زمینه‌های اطلاعاتی به جنگ علیه طالبان کمک کرد و حتی به آمریکا پیشنهاد داد که در صورت سقوط هواپیماهای آن کشور در خاک ایران خلبانان آمریکایی را نجات خواهد داد.

 

به گفته جیمز دابینز، دیپلمات ارشد آمریکایی که در سال ۲۰۰۱ از مسئولان امور افغانستان بود، دولت بوش در سال ۲۰۰۲ و بار دیگر در سال ۲۰۰۳ پیشنهاد همکاری ایران با آمریکا در افغانستان و عراق و گفتگو در مورد سایر اختلافات بین دو کشور را رد کرده است.

 

در سال ۲۰۰۵ نیز حکومت ایران در مذاکره با اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد که در قبال پذیرش حق آن کشور برای غنی‌سازی اورانیوم حاضر است تمام مراکز هسته‌ای خود را به روی نهادهای بین‌المللی بگشاید و حتی امتیازهای دیگری نیز بدهد. ولی بر اساس اسناد وزارت خارجه بریتانیا در آن زمان تونی بلر، نخست وزیر وقت این کشور، به نمایندگی از سوی جرج بوش این پیشنهاد را نیز رد کرد.

 

حتی در شرایط امروزی نیز توافقی با مضمون مشابه قابل حصول است. ولی مستلزم آن است که آمریکا و غرب از تهدید ایران به عنوان یک کشور منفور دست برداشته و به جای آن با ایران به عنوان کشوری مستقل با منافع منطقه‌ای مشروع رفتار کنند.

 

اگر غرب نتواند چنین سیاست و روشی را در پیش بگیرد پیامدهای خطرناکی در برخواهد داشت. طی چندین ماه آینده جهان ممکن است درگیر جنگ و خونریزی دیگری شود که خطر سقوط اقتصاد جهانی را نیز به همراه خواهد آورد. یک چنین حادثه‌ای نه تنها دهشتناک، بلکه کاملا غیرضروری است
[ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 ] [ 12:41 ب.ظ ] [ کامران ]
نویسنده انگلیسی روزنامه هافینگتون پست در مقاله ای نوشت، باید به جای تغییر حكومت ایران، به دنبال تغییر حكومت انگلیس باشیم.
    روزنامه آمریكایی «هافینگتون پست» در مقاله ای به قلم «ریچارد سودان» می نویسد؛ یك باور خطرناك درباره ایران وجود دارد كه ظاهرا نمی خواهد از بین برود. این باور توسط افراد بسیاری در رسانه ها تكرار می شود كه یادآور تبلیغات نو محافظه كاران در آستانه حمله غیرقانونی آمریكا به عراق در سال 2003 است.
    همه جا از این باور سخن می گویند، از صفحات اول نشریات زرد گرفته تا صحبت های روزمره مردم عادی، اما باید با استدلال و حقایق با این باور مقابله كرد. باور مذكور این است؛ ایران تهدیدی است برای ما در اینجا، در انگلیس؛ این افسانه ای است كه پایه و اساس آن دروغ و اطلاعات گمراه كننده است.
    نویسنده انگلیسی هافینگتون پست در ادامه می افزاید: به رغم تبلیغات جنگ طلبان در واشنگتن كه نومیدانه تلاش می كنند یك جنگ سودآور دیگر برای ارضای اشتهای سیری ناپذیر بودجه دفاعی به راه بیندازند، دولت «اوباما» هنوز (كاملا) تسلیم خواسته كمیته امور عمومی آمریكا-اسرائیل موسوم به ایپك و فشار بی امان «نتانیاهو» و اسرائیل برای آغاز یك جنگ تمام عیار نشده است. اما افسانه تهدید بودن ایران همچنان پا بر جاست و هرچه بیشتر بگذرد و اگر به چالش كشیده نشود بیشتر رنگ و بوی مشروع بودن به خود می گیرد.
    اگر بتوانیم خود را از باتلاق رسانه های صنفی بیرون بكشیم و تنها روی مسائل مهم تمركز كنیم می بینیم كه حقایق پدیدار می شوند. آژانس بین المللی انرژی اتمی ( IAEA) اعلان نكرده كه ایران سلاح هسته ای دارد؛ از سوی دیگر می دانیم كه ایران از امضاكنندگان پیمان منع تكثیر سلاح های هسته ای است، برخلاف اسرائیل كه اكثرا اذعان می شود دارای تسلیحات هسته ای است. اما در هر صورت این عقیده مضحك است كه چون ممكن است ایران سلاح هسته ای داشته باشد ما باید از حمله به ایران حمایت كنیم.
    
    كدام تهدید؟!
    این روزنامه می نویسد؛ در حالی كه همسایه های ایران در خلیج فارس میزبان پایگاه های نظامی آمریكا هستند آیا می توان ایران را به خاطر بودن در موضع دفاع و داشتن نیروهای بازدارنده سرزنش كرد؟ از سوی دیگر ایران طی این سال ها شاهد دو اشغال امپریالیستی در كشورهای هم جوار خود، عراق و افغانستان، نیز بوده است. حال از چه كسی باید بیشتر ترسید: ایرانی كه صدها سال است به كشوری حمله نكرده یا آمریكایی كه در همه جای جهان از تروریسم حمایت می كند و در گذشته عملااز سلاح های هسته ای خود در ناكازاكی و هیروشیما استفاده كرده است؟
    آمریكا هیچ گاه از مردم سالاری در ایران حمایت نكرده است. زمانی كه «مصدق» در ایران در قدرت بود و می خواست نفت ایران را ملی كند تا دست شركت هایی مانند BP را از این صنعت كوتاه سازد، آمریكا و سیا از كودتا برای سرنگونی دولت حمایت كردند و حكومتی تابع منافع خود را روی كار آوردند. من طرفدار دولت ایران نیستم، اما این عقیده مضحك است كه ما باید حرف آنهایی كه هیچ گاه حامی مردم سالاری در ایران نبوده اند و همیشه از حكومت های دیكتاتوری جهان حمایت كرده اند را جدی بگیریم.
    
    حكومت انگلیس باید تغییر كند
    به گزارش اشراف، نویسنده، مقاله خود را این گونه به پایان می برد؛ قبل از اینكه به مداخله در امور مردم كشورهای دیگر دست بزنیم و از حمله به آنها (هرچند به طور ضمنی) سخن بگوییم ابتدا باید نظم را در كشور خود برقرار كنیم. صرف منابع مالی برای حفظ حضور نظامی در همه جای دنیا در حالی كه حتی نمی توانیم مستمری بگیران خود را در زمستان گرم كنیم یا به آموزش و پرورش رایگان برای فقرای خود اولویت دهیم كاری عبث و بی معنی است. نیازی نیست كه به حمایت از حمله آمریكا و اسرائیل یا تغییر حكومت در كشورهای دیگر فكر كنیم. بلكه در واقع ما باید به تغییر حكومت در كشور خود، انگلیس، فكر كنیم.
    [ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 ] [ 12:36 ب.ظ ] [ کامران ]

نماینده حزب جمهوری خواه در كنگره آمریكا اعتراف كرد كه اف بی آی طراح بمب گذاری های شهر بوستون بوده است.

به گزارش هافینگتون پست خانم استلاترمبلی در مطلبی كه در صفحه فیس بوك خود منتشر كرده رسماً اف بی آی پلیس فدرال آمریكا را متهم كرد كه طراح اصلی بمب گذاری های هفته گذشته بوستون بوده است كه 3 كشته و 176زخمی به جای گذاشت. نماینده نیوهمشایر در كنگره همچنین در یك مصاحبه با سایت خبری فاسترزدیلی دموكرات مجدداً تأكید كرد كه شواهدی وجود دارد كه نشان می دهد دولت آمریكا در پشت این بمب گذاری ها بوده است.


خانم ترمبلی همچنین این سؤال را مطرح كرد كه چرا پس از این بمب گذاری پلیس فدرال آمریكا خانه یك دانشجوی تبعه عربستان سعودی را جست و جو می كند و بلافاصله پس از دیدار «جان كری» وزیر خارجه آمریكا و سفیر عربستان، تحقیقات درباره این دانشجو متوقف می شود.
وی همچنین خطاب به رسانه های آمریكا گفت: چرا گزارشگران و رسانه ها وظایف خود را انجام نمی دهند، آیا آنقدر نابینا هستید كه نمی خواهید حتی از دولت خود سؤال كنید. 


مقامات دولتی و جمهوری خواهان ایالت نیو همشایر پس از انتشار این نوع اخبار در فیس بوك توسط خانم ترمبلی به شدت این اظهارات را محكوم كرده و خواستار عذرخواهی وی شدند.اف بی آی پس از جنجال رسانه ای بسیار دو برادر تبعه چچن را به عنوان مظنون معرفی كرد كه یكی از آنها توسط پلیس كشته و دیگری كه به شدت زخمی شد هنوز در بیمارستان بستری است.


رئیس كمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریكا نیز در گفت و گو با سی ان ان اعلام كرد: بعید است عاملان بمب گذاری بوستون تنها بوده باشند چرا كه برنامه ریزی و ساخت این بمب ها و انفجار آنها نیازمند این بوده است كه این دو برادر در داخل یا خارج آمریكا آموزش دیده باشند.هفته گذشته پس از انفجارهای بوستون رئیس جمهور چچن نیز اعلام كرد مظنونین این حادثه در آمریكا تربیت شده اند و نباید آنها را به مبارزین چچنی نسبت داد.انتشار گزارشی از سوی رسانه های آمریكایی از هك شدن حساب های كاربری شبكه «سی بی اس» و انتشار تصاویر جدیدی از حادثه بوستون اظهارات این نماینده كنگره آمریكا را مبنی بر دست داشتن دولت آمریكا در این انفجارها تائید می كند.براساس این گزارش یك گروه از فعالان اینترنتی با هك كردن حساب های كاربری شبكه «سی بی اس» اقدام به انتشار عكس هایی از انفجارهای بوستون كرده است كه اف بی آی علاقه ای به انتشار آنها نداشته است.


در این تصاویر دو مرد با كوله پشتی در صحنه حضور دارند كه نشانه های مخصوص نیروهای امنیتی آمریكا را دارا هستند.این فعالان اینترنتی نتیجه گرفته اند كه علائمی كه باعث تبدیل شدن برادران سارنایف به مظنونان اصلی این حادثه شد در این دو فرد نیز وجود دارد. ولی آنها هرگز از سوی اف بی آی تحت تعقیب قرار نگرفتند. كشته شدن یكی از دو مظنون و شلیك 40 گلوله به برادر كوچكتر نیز گویای آن است كه پلیس فدرال آمریكا قصد داشته است با كشتن این دو نفر از افشای پشت صحنه انفجارهای بوستون جلوگیری كند.این در حالی است كه مادر مظنونان انفجارهای بوستون كه چچنی تبار هست نیز گفت: پسر بزرگش به مدت دست كم سه سال زیر نظر پلیس فدرال آمریكا (اف بی آی) بوده است.


زبیده سارنایف به راشاتودی گفت: اف بی آی می دانست كه پسرم چه كار می كند و حتی می دانست كه او به كدام شبكه ها در اینترنت سر می زند.
این مادر افزود: من به عنوان مادر چیزی جز این نمی توانم بگویم كه صددرصد اطمینان دارم این اتهام ساختگی است.


انزور سارنایف پدر مظنونان نیز پیش تر به شبكه یك روسیه گفته بود: «فكر نمی كنم كه پسران من اقدامی تروریستی را طراحی و اجرا كرده باشند زیرا آنها می دانستند كه دستگاه های امنیتی آمریكا آنها را زیر نظر دارند». وی افزود، آنها (نیروهای امنیتی) به فرزندم گفتند ما می دانیم چه می خوری و در اینترنت چه می خوانی. ما تو را تحت نظر داریم.
[ پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 ] [ 12:25 ب.ظ ] [ کامران ]

شان اِستون، هنرپیشه ی مشهور هالیوودی، ضمنِ تأکید دوباره بر شیعه بودنِ خویش، اقدامِ شنیعِ اهانت به ساحت مقدسِ پیامبر (ص) را محکوم نمود.


جام دینی؛ در پی نامه ای که از سوی حجت الاسلام آقاییِ جلیانی خطاب به شان اِستون، نگاشته شده بود، این هنرپیشه ی مشهور هالیوودی، پاسخی ارسال نمود که در متنِ آن، ضمنِ تأکید دوباره بر شیعه بودنِ خویش، اقدامِ شنیعِ اهانت به ساحت مقدسِ پیامبر (ص) را محکوم نموده و برای انجام ِاقداماتِ مؤثر هنری در این زمینه اعلام آمادگی نمود.

 

متن نامه ی حجت الاسلام «آقایی جلیانی» به « شان استون »

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم!

دوست عزیز و برادر گرامی جناب آقای « علی شان استون » هدایت جنابعالی به دین مبین اسلام را تبریک عرض می نمایم. قبل از شروع نامه می خواهم به روایتی از رسول خدا، محمد (ص) عمل کنم که می‌فرماید «هر کس را دوست داشتید به او اعلام نمایید» و در همین ابتدا به شما بگویم که از اعماق دل و با تمام وجود دوستتان دارم.

 

بعد از تماشای برنامه«راز»ـ که در آن حال و هوای معنوی و اشک جاری شما و تشنگی تان برای کسب معرفت را مشاهده نمودم ـ آیه83 از سوره مبارکه مائده در ذهنم تداعی گردید و احساس کردم بهتر است که با هم به مرور بخشی از معارف ناب اسلام و تشیع بپردازیم.

 

علی عزیز! از همان روزی که خداوند آدم را آفرید و ملائکه را امر به سجده بر او نمود و شیطان از این امر ابا کرد، صحنه تقابل بین ابلیس و آدم و فرزندان او شروع شد و هنوز هم ادامه دارد. ابلیس قسم یاد نمود که همه فرزندان آدم را گمراه کند، مگر عده اندکی که همه وجودشان را برای خدا خالص نموده‌اند که یارای فریب آن ها را نخواهد داشت:«قَالَ فَبِعِزَّتِكَ لَأُغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ ﴿٨٢﴾ إِلَّا عِبَادَكَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصِینَ»

 

از آن زمان تا به امروز حربه شیطان برای فریب انسان فقط یک چیز بوده است:غفلت؛ غافل نمودن انسان از آن چه که هست و داشته ها و جایگاه رفیعش.

 

هر چند همواره در تاریخ حربه ابلیس برای فریب انسان یکی بیش نبوده است که همان غفلت است، اما ابزار و ادبیات او متناسب با زمان تغییر کرده است؛ در یک زمان گوساله سامـری جـای خـدا می نشیند، در دوره ای طناب های سحرآمیز ساحران چشم مردم را می بندد و امروز نیز بزرگ ترین ابزار شیطان، هنر و به‌ویژه سینماست.

 

امروز سینما بزرگ ترین آلت جلوه‌گری و بزرگ نمایی است، ابزاری که انسان را به تسخیر خود درآورده و مجال اندیشیدن در اموری چون مبدأ و مقصد حیات و هدف از زندگی را از او گرفته است. جالب این که برای تذکر انسان نیز همین وسیله بهترین است و اهل حق و حقیقت و مدافعان کرامت انسان باید به وسیله همین هنر در برابر جبهه باطل قد علم نمایند.

 

اهالی متعهد سینما باید با هنرمندی و ظرافت هر چه تمام تر مقام بلند و جایگاه ویژه انسان را در بهشت جاویدان و نزد خداوند منان به او یادآور شوند وکلیدواژه آن ها برای نیل به این مهم، دمیدن روح ایمان به غیب و قیامت در کالبد انسان غریب امروز است.

 

آری، عصای امروز موسی در برابر جادوی سینما، ایمان به غیب است که اگر به آن اعتماد و اعتقاد داشته باشیم و نهراسیم و آن را به وسیله همان هنر سینما در میدان اغواگری و جلوه گری جادوگران امروز بیندازیم، به یقین همه آن ها را خواهد بلعید و این امر مقدس باید به دست کسانی انجام پذیرد که آشنایی کافی با سینما دارند و به خوبی از عهده انجام آن برآیند؛ گروهی که بی شک شما یکی از آنانید.

 

علی عزیز! شما نیز می توانی مانند ادواردو آنیلی، آسیه و ساحران فرعون حجت بالغه الهی باشی. خداوند متعال به وسیله دین، حجت را بر مردم تمام کرده است تا در عرصه حساب و کتابِ قیامت، کسی نگوید نمی دانستم. اما به وسیله انسانهای عامل و تابع دین باز هم حجت را بر آن ها تمام می نماید تا کسی نگوید نمی توانستم. آسیه و ساحران فرعون حجتند برای کسانی که در اوج قدرتند و اسیر قدرتمندان، ادواردو آنیلی حجت است برای کسانی که در اوج ثروتند، انسان مدرنی که به رغم تمام دارایی هایش خود را از همه چیز رهانید و تسلیم خدا شد و داشت خود را آماده دفاعی جانانه از کرامت انسان می نمود که ...

 

و اینک شان علی استون می تواند یکی دیگر از حجت های بالغه الهی برای انسان اسیر زینت های دل فریب امروز باشد تا در هنگام حسابرسی قیامت، کسی نگوید من در محیطی سراسر غفلت رشد کرده بودم و یارای رها شدن از آن محیط را نداشتم.

 

آری علی جان! شما می توانید حجت خدا باشید اگر بر گفته و اعتقاد خود پایدار و در برابر تهمت ها، فشارها، تهدیدها، تطمیع ها و محدودیت‌هایی که مطمئنا از این پس برایتان پیش خواهد آمد، محکم و استوار بمانید.

 

راه این مقاومت هم داشتن ایمان و اعتقاد راسخ به درستی راهی است که انتخاب نموده‌اید که اگر کسی به حقانیت راهش یقین داشته باشد همانند کوهی استوار بر اعتقاد خود پا برجا خواهد بود، آنگونه که علی بن ابی طالب(ع) در نامه 62 نهج‌البلاغه به مردم می گوید:«به خدا سوگند! اگر تنها با دشمنان روبه‌رو شوم، در حالى كه آنان تمام روى زمین را پر كرده باشند، نه باكى داشته و نه مى‏ هراسم. من به گمراهى آنان و هدایت خود كه بر آن استوارم آگاهم و از طرف پروردگارم به یقین رسیده‏ام و همانا من براى ملاقات پروردگار مشتاق و به پاداش او امیدوارم‏.»

 

علی جان! رسول خدا، محمد(ص)علت بعثت خود را کامل نمودن مکارم اخلاق میداند، بنابراین پس از اسلام آوردن شما آن چیزی که باید برای همه اطرافیانتان مشهود باشد، بیشتر و بهتر شدن محاسن و مکارم اخلاقتان است. مهم ترین علت گسترش اسلام و جمع شدن خیل کثیری از مردم به گرد وجود پیامبر(ص) اخلاق نرم او بود، نه شمشیر تیزش. قرآن می گوید:«وَ لَو کُنتَ فَظَّا غَلیظَ القَلبِ لَانفَضُّوا مِن حَولِکَ؛اگرخشنوسنگدل بودى،ازاطرافت و،پراكنده مى‏شدند»

 

تاریخ نقل می کند که علی(ع) در راه کوفه با یک نفر غیرمسلمان همسفر شد.آن شخص ازحضرت پرسید:کجا می روی؟

 

امام پاسخ داد: می خواهم به کوفه بروم.

بعد از مدتی آن مرد به راه دیگری برگشت و خواست از حضرت جدا شود، علی(ع) مقداری به دنبال او راه رفت.

 

آن شخص گفت: مگر نگفتی که به کوفه می روی؟ حضرت گفت: آری، به کوفه می روم.

مرد غیرمسلمان گفت: راهی که من می روم راه کوفه نیست. جواب شنید که می دانم راه کوفه نیست.

 

گفت: پس چرا با من می آیی؟

علی(ع) جواب داد: « کمال رفاقت آن است که شخص در وقت جدا شدن به احترام رفیق، مقداری او را مشایعت کند، پیامبر ما به ما چنین یاد داده است.»

 

او گفت: راستی آیا پیامبر شما چنین دستوری داده است؟

فرمود: آری او گفت: پس آنان که به او ایمان آورده‌اند در اثر این اخلاق پسندیده است، گواهی می دهم که من نیز بر دین تو هستم.

 

آن گاه به کوفه آمد و چون امام را شناخت، اسلام آورد.

اگر اندک مسلمانان کج فهم و هم چنین تبلیغات مسموم و دروغین گسترده، از سر راه اسلام برداشته شوند و نقاب از روی چهره واقعی این دین رحمت، کنار رود خواهی دید که فوج فوج مردم با دل و جان به آن خواهند گروید ـ به امید آن روز

 

در پایان نظر جنابعالی را به دیدگاه اسلام در مورد آخرالزمان جلب می نمایم

آخرالزمان نه آن گونه که "هانگتینتون" گفته جنگ بین تمدن‌ها و نه جنگ بین ادیان است، بلکه صحنه پیکار بین مستضعفین و مستکبرین عالم خواهد بود.

 

از نگاه شیعه آن ذخیره الهی و آخرین منجی بشریت(مهدی آل محمد) نبرد نهایی را رهبری نموده و درکنار خود عیسای مسیح و دیگر اولیاء الهی را به همراه خواهد  داشت چراکه بر مبنای آیاتی از قرآن اصل رجعت از بدیهیات آخرالزمان است.

 

آخرالزمان نه به معنای پایان زندگی نسل بشر که به معنای آغاز حکومت عدالت جهانی است حکومتی که طبق اصل رجعت، در سایه تلاش و استقامت اولیاء الهی، از تمامی اعصار و ادیان، محقق خواهد گردید و در آن زمان است که بشریت طعم شیرین عدالت، آرامش، آسایش و رشد و پیشرفت مادی و معنوی همه جانبه و واقعی را خواهد چشید.

 

در نبرد آخرالزمان مستضعفین دنیا، از همه تمدن‌ها ، ادیان و کشورهای مختلف و از همه اعصار، در یک جبهه و مستکبرین عالم از همه تمدن‌ها و ادیان و کشورهای مختلف در جبهه‌ای دیگر با هم درگیر خواهند شد که صحنه امروز دنیا این نظریه را تأیید می-نماید و در این نبرد جهانی به استناد آیه پنجم از سوره قصص:« وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ؛

 

« ما مى ‏خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روى زمین قرار دهیم! »  پیروزی از آن مستضعفین است.

امیدوارم که در آن نبرد مقدس، من و شما هم دوشادوش یکدیگر در کنار دیگر مستضعفین عالم برای پیروزی جبهه حق تلاش نماییم.

 

علی عزیز! امیدوارم به زودی دوباره به ایران تشریف بیاورید و این بار در شیراز، شهر فرهنگ و ادب پذیرای جنابعالی باشیم. شما در سفر قبل اصفهان را دیدید، باشد که در سفر بعدتان این شعر حافظ را به قضاوت بنشینید:

«اگر چه زاینده‌رود آب حیات است     ولی شیراز ما از اصفهان به»

 

مشتاقانه منتظر دیدارتان هستیم.

 

پاسخ « علی شان استون » به حجت الاسلام آقایی جلیانی

به نام خدا

جناب آقایی عزیز!

بابت وقت زیادی که در گرد هم آوردنِ و تدوین این اطلاعات صرف کرده اید از شما بسیار سپاسگزارم. اطلاعاتی که من به عنوان یک عضو جدیدِ جامعه ی مسلمانان به آن نیاز دارم.

 

روشن است که فکر زیادی روی محتوا و نوشته ها گذارده اید.به ویژه اینکه اطلاع دارم که فرهنگ اسلام در زمینه های علمی و اطلاعات فرهنگی بسیار غنی است. بنابراین کاری که شما انجام داده اید کار آسان و کوچکی نبوده است. بنده از تلاش شما قدردانی کرده و می خواهم عرض کنم کهشما در هدفتان که همانا آگاهی بخشی به من بوده است - موفق شده اید.

 

تمام اطلاعاتی را که ارایه شده بود مفید و جالب یافتم و باز هم، به خاطر وقت و تلاش زیادی که صرف کرده اید از شما تشکر می کنم.

آنچه مرا مجذوب اسلام می کند جایگاه رفیع دانش در آن است، چنانكه پیامبر اسلام طرفدار دانش بود و قرآن مجید می فرماید همه ی دانش ها از آن خداست.

 

هرگاه دانش، هنر و معنویت در درون هر فردی به هم درآمیزد یک ساختار قویِ درونی ایجاد خواهد کرد.

پیامبر عزیز ما فرمود: برای شناخت خداوند (وجود کل) در آغاز باید خودتان را بشناسید. و این بدان معناست که می بایست بر محدودیت های خود غلبه کنیم تا قادر به بروز دادن توانمندی های نهفته در درونِ خود باشیم.

 

ما بر پایه ی مبانی و زیربناهای علمی ، درک می کنیم که خداوند شامل همه ی اسماء و صفات در آفرینش است و وظیفه ی که پیش روی ماست این است که در پی کشف، و متجلی نمودنِ اسامی و صفات متعالی اش باشیم.

خداوند ما را در رسیدن به این امر و بهره گرفتن از این دانسته¬ها یاری نماید.انشاءالله

 

برای درک یگانگی در آفرینش موجودات و نقش آنها و نیز درک هدف این زندگی، پذیرش (اسلام) یک ضرورت است.

به همین دلیل است که ما به عنوان یک مسلمان باید به كل حیات احترام بگذاریم.

 

یک بار، عارفی، اسلام را برای من شرح داد، و گفت که خدا از هر چیزی که تا کنون ممکن است تصور کرده باشی بزرگ تر است.

حضرت رسول (ص) ، پیام آورِ عشق و دانش بود.

 

حضرت فاطمه (س) به  نمایندگی از زنان، نمونه ی یک زن کامل را ارایه نمود.

امام علی (ع) آمد تا از سوی ما شفیع شود. امام حسین (ع) عدالت را مطرح می کند.

 

 و حضرت مهدی (عج) نشان دهنده ی جنبه های پنهان ( و نهفته) در وجودِ ما است.

من آمده ام تا درک کنم هر یک از 12 ائمه، جنبه های خاصی از (وجودِ) ما را، برایمان مطرح کردند. و به این ترتیب ما را دریافتنِ هدف و مقصود ازاین زندگی، یاری می کنند. انشاءالله

 

برای من این امکان وجود دارد که با کمک دوستانِ خود در ایران و آمریکا، پلی بزنیم تا برخی از سوء تفاهمات که موجب انشقاق میان شرق و غرب شده است را برطرف کنیم.

آشکار است که سوء تفاهم ها به طور فزاینده ای در حال رشد هستند و این روند ادامه خواهد یافت تا زمانی که آنانکه در غرب هستند، درک کنند به چه دلیل پیامبر (ص) چنین جایگاه رفیعی را در قلب مسلمانان تسخیر نموده است.

او نشاندهنده ی مظاهرِ عشق، عقل و دانش بر روی زمین، است.

 

از این رو اهانت به او توهین به مبانی انسانی است که همه ی ما را با هم متحد می سازد.

امیدواریم از طریق هنر و سینما، این آرمان های متعالی را به اشتراک بگذاریم و از تفرقه¬ی بیشتر در درون خانواده ی بشری جلوگیری کنیم.

خداوند شما را حفظ کند و برکت دهد.

برادر شما - شان علی استون
[ چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392 ] [ 03:34 ب.ظ ] [ کامران ]

مدتی پیش بود که چین شلوارهای جین که پشت آن ها به نام جلاله الله منقش بود را روانه کشورهای مسلمان به ویژه بازار های تهران و سایر شهرستان های ایران کرده بود، کمی بعد از آن لاک مختص وضو برای زنان مسمان را وارد بازار کرد.مدتی بعد نیز قرآن های دیجیتال چینی وارد بازار شد که در برخی از آیات و سوره های قران تعمدا تحریفاتی صورت داده بودند. به عنوان مثال می توان به تحریف تعمدی که در سوره یس صورت گرفت بود اشاره داشت. که به سرعت توسط دولت از ورود و توزیع آن جلوگیری به عمل آورد.

اما باز هم چینی ها بیکار ننشستند و این بار انسان های مصنوعیِ پیشرفته تری نسبت به عروسک های انسان نمایی که در سال های گذشته وارد بازار کشورهای اسلامی کرده بودند را به صورت گسترده توزیع می کنند.به گزارش پارس ناز یک سایت چینی در مصاحبه ای با صاحب شرکت تولید کننده این عروسک های انسان نما گفت: هدف ما سازندگان انسان مصنوعی کمک به جامعه بشری است! بخصوص جوانان بعضی کشورها که در محدودیت به سر می برند!


زنان مصنوعی چینی پشت مرزهای ایران (عکس)

صنعتگران چینی پس از پیشی گرفتن در ساخت انواع اسباب بازی، این بار برای کسب درآمد بیشتر و شاید برای جلوگیری از زاد و ولد و افزایش جمعیت خود، گوی سبقت را در تولید زن مصنوعی از دیگر کشورها ربودند.»زنى که چینی ها ساخته اند می تواند هر کارى را براى صاحب خود انجام دهد. به گفته صنعتگران چینی، زن مصنوعی جدید بر عروسک های مشابه پیشین این امتیاز را دارد که “تا ۹۹% شبیه زن های معمولی است. در ساخت اعضای بدن این زن مصنوعی از ماده سیلیکون که قابلیت ارتجاعی دارد، استفاده شده است.
 
مدیر شرکت چینی تولید کننده ى این محصول می گوید: «ساختار و جزئیات جسم این زن مصنوعی جدید از روی کامپیوتر طراحی شده، و بین آن و یک زن عادی به ویژه در تاریکی قابل تمایز نیست.»با این حال محصول جدید چین آن گونه که در مجله “سیدتی” چاپ امارات منعکس شده است، موافقان و مخالفان تندى دارد.در گزارش منتشر شده در این مجله ى زنانه، نظر ۱۰۰ نفر از مخالفان و موافقان ساخت زن مصنوعی آمده است. اغلب مصاحبه شوندگان، بویژه زنان بر مخالفت با خرید آن تاکید کرده اند.

زنان مصنوعی چینی پشت مرزهای ایران (عکس)

گروهی از این افراد تنها مخالف قیمت بالای خرید آن بوده اند و (۷۰۰۰ دلار) را زیاد مى دانند اگرچه انواع مشابه این محصول کشور چین بسیار ارزان تر در دسترس است. یک متخصص بهداشت روانی نیز با ابراز نگرانی از ورود چنین تولیدی به بازار، از کشورهای اسلامی و عربی خواست به مشکلات جوانان رسیدگی کنند، در غیر این صورت این کشورها شاهد پدیده ای به نام زن مصنوعی خواهند بود. اما یکی از زنان در مقام دفاع از حقوق زنان به صراحت خطاب به مردان گفته است: «خوشحال نباشید همین شرکت چینی گفته است بزودی محصولمرد مصنوعی را نیز به بازار ارائه خواهد کرد.» شایان ذکر است که مدتهاست زنگ های هشدار برای بشریت به صدا درآمده است و کارشناسان و دلسوزان نسبت به سرانجام وضعیت اخلاقی و معنوی و حتی مادی انسان اعلام خطر کرده انداین خبر نیز مهر تاییدی بر این روند نامیمون است.

زنان مصنوعی چینی پشت مرزهای ایران (عکس)

روندی که سرانجامی جز نابودی کانون گرم خانواده و روابط آرام بخش عاطفی و جنسی میان زن و شوهر نخواهد داشت.این مساله از آن جهت نگران کننده است که باعث می شود ارزش و کرامت الهی انسان بویژه زنان زیر سوال برود.به گزارش پارس ناز این نوع وسایل که باعث از بین رفتن ارزش ها و تخریب افکار جوانان می شود بشدت از سوی رسانه های غربی فارسی زبان تبلیغ می شود که مشخصا با هدف ضدارزشی است.یکی از نکاتی که سازندگان این محصولات مبتذل به آن دقت کرده اند این است که ساختار و جزئیات جسم این انسان مصنوعی جدید از روی کامپیوتر طراحی شده، و بین آن و یک انسان عادی، تفاوتی نیست.


زنان مصنوعی چینی پشت مرزهای ایران (عکس)

شایان ذکر است این محصول غیر اخلاقی تمام جوامع را به دور از اندیشه های مذهبی نشانه گرفته است و با تبلیغات گسترده ای که از شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود با گستره توزیعی که چین در دست دارد به سادگی این محصولات “زنان و مردان مصنوعی ” را به بازار کشورهای تحت سلطه اش ارسال می کند.کشورهای اسلامی، به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس در ماه های گذشته با توزیع فراوان این محصولات توسط چین مواجه شده اند. بر اساس آمارهای منتشر شده در چند ماه گذشته محموله های زیادی از این محصولات توسط کشورهای اسلامی مصادره شده است و اجازه ورود قانونی پیدا نکرده اند؛ اما محموله های زیادی هم بصورت قاچاق با توزیع بالا وارد این کشورهای اسلامی شده است.منبع : parsnaz.ir
[ چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392 ] [ 03:06 ب.ظ ] [ کامران ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
تبلیغات
یادمان باشد...


.::باتمام وجود گناه کردیم اما نه گناهانمان را فاش کرد،نه نعمت هایش را از ما گرفت،اگر اطاعتش کنیم چه میکند؟!::.

آمار دفترخانه
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تبلیغات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic