تبلیغات
دفترخانه عشق

دفترخانه عشق
.:: یادمان باشد وقتی ابوبکر نوشت: (ولیکم بعدی عمر) کسی «ولی» را به معنای دوست نگرفت! ::. 
قالب وبلاگ
تبلیغات
نظر سنجی
کدام موضوع وبلاگ را بیشتر می پسندید؟ (میتوانید همزمان چند رای بدهید)پس از هجوم، آواره کردن، سوزاندن منازل، محاکمه و زندانی نمودن شیعیان مظلوم اندونزی، اینک نوبت به کشتن آنها رسیده است و دیروز دو شهروند شیعه اندونزیایی به دست مهاجمان وهابی به شهادت رسیدند.

جام دینی؛ ابنا نوشت: روز یكشنبه، دو شهروند شیعه اندونزیایی به دست مهاجمان وهابی در منطقه "سامپانگ" به شهادت رسیدند و منازل تعدادی دیگر از پیروان اهل بیت (علیه السلام) در آتش سوخت.

 

در این حمله "آقای حمامه" شهروند 39 ساله اندونزیایی به ضرب چاقو کشته شد. همچنین در صحنه این حادثه، یك شیعه دیگر به نام "طاهر" نیز به شهادت رسید.

 

"خانم كلثوم" همسر "شیخ تاج الملوك" روحانی زندانی شیعیان سامپانگ در مصاحبه با روزنامه "جاكارتا پست" ضمن تأیید این خبر گفت: «در این حمله هفت نفر دیگر نیز به دست گروه های ضد شیعی بسختی مجروح شدند و حداقل 10 خانه از منازل شیعیان نیز به آتش كشیده شد.»

 

این بانوی مسلمان که به همراه حدود 40 شیعه دیگر در یك مدرسه ابتدایی در شرق روستای "نانگکرنانگ" زندگی می كند، درباره سرنوشت بقیه شیعیان سامپانگ هم گفت: «اهالی این منطقه شیعه نشین حدود 500 نفر بودند كه پس از حمله، مجبور شدیم خانه و كاشانه خود را رها كرده و آواره شویم.»

 

در همین حال "نیا سیف الدین" عضو ائتلاف انجمن ملی بینكا تونگال درباره انگیزه حمله اخیر گفت: «این یورش توسط گروه های ضدشیعه و با هدف متوقف كردن حضور دانش آموزان شیعه در مدرسه برای تحصیل در بانجیل در شرق جاوه صورت گرفته است.»

 

وی افزود: «شیعیان كه منتظر حمله افراطیون بودند، اقدامات آنان را به پلیس گزارش دادند اما نیروهای ضد شیعه در واکنش به این طلب كمك از پلیس، به روستای شیعه نشین حمله كرده و منازل مردم را به آتش كشیدند.»

 

شایان ذکر است که از محرم گذشته، دهها تن از شهروندان شیعه اندونزی به دلیل برگزاری عزای حسینی مورد حمله قرار گرفتند و از بعد از به آتش کشیدن خانه هایشان در 29 دسامبر 2011 (8 دی 1390) به دست تندروان وهابی, مجبور به ترک منازل خود در روستاهای "نانگکرنانگ" و "کرم گایم" در دو منطقه "اومبن" و "سامپانگ" شدند.

سپس در اردیبهشت 1391 حکومت اندونزی به جای برگزاری دادگاه مهاجمان و نابودکنندگان اموال شیعیان، شیخ تاج الملوک روحانی شیعیان را محاکمه و به تحمل 5 سال زندان محکوم کرد!
[ سه شنبه 7 شهریور 1391 ] [ 01:59 ب.ظ ] [ کامران ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
تبلیغات
یادمان باشد...


.::باتمام وجود گناه کردیم اما نه گناهانمان را فاش کرد،نه نعمت هایش را از ما گرفت،اگر اطاعتش کنیم چه میکند؟!::.

آمار دفترخانه
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تبلیغات